X
تبلیغات
چرا حتما باید آموزش طراحی سایت را یاد بگیریم؟ + دلایل مهم

کسب و کار و بازاریابی

چرا حتما باید آموزش طراحی سایت را یاد بگیریم؟ + دلایل مهم

چکیده این مطلب :آموزش طراحی سایت این روز ها بازار داغی پیدا کرده است، در این مطلب دلایل منطقی را به شما می گوییم که باعث می شود خودتان به سراغ آموزش طراحی سایت بروید و مانع از به هدر رفتن وقت و هزینه تان شوید.اگر تا همین چندسال پیش می خواستید برای کسب و کار خود یک وب سایت راه اندازی کنید شاید این کار به نوعی تجمل گرایی محسوب می شد، اما این روز ها دیگر از این خبر ها نیست، قطعا شرکت یا کسب و کاری موفق است که در مسئله کسب و کار اینترنتی (طراحی سایت برای برند خود) سرمایه گذاری کند.

متاسفانه هنوز یک دیدگاه سنتی و کاملا منسوخ شده در سطح کسب و کار ها وجود دارد که به مسئله آموزش طراحی سایت و مسائل مربوط به این حوزه به چشم سرمایه گذاری نگاه نمی کنند و همیشه به دنبال این هستند که با کمترین سرمایه گذاری ممکن وب سایت شان را راه اندازی کنند و جالب تر اینکه انتظار دریافت بازخور خوبی هم دارند!

قطعا حل این موضوع نیازمند انجام فرهنگ سازی کلان در بلند مدت است؛ اینکه ما اول از خودمان شروع کنیم و به این باور برسیم که باید برای آموزش طراحی سایت وقت بگذایم، و در حد میزان سرمایه گذاری که انجام می دهیم (از لحاظ مالی، زمان، و…) از کسب و کارمان توقع بازدهی مثبت و سودآوری داشته باشیم.
به این باور برسیم که راه اندازی کسب و کار موفق چنان بازدهی و پتانسیلی دارد که حتی می توان خیلی از کسب و کار ها را از ابعاد سنتی (مثل استخدام بازاریاب (ویزیتور)، تراکت پخش کردن تراکت، و…) کاملا بی نیاز کند.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق باعث می شود در وضعیت رکود و تورم در حالی که رقیبان شما از مردم التماس می کنند که محصول شان را بخرند، مردم از شما خواهش می کنند که به آنها بفروشید، آن موقع شما تعیین می کنید به کی بفروشید و به کی نفروشید…
در مقاله ی کسب و کار اینترنتی راجب این موضوع بیشتر توضیح داده ام.
همه این موارد و داشتن درآمد از اینترنت فقط در یک کلمه خلاصه می شود داشتن وب سایت موفق!

اما داشتن وب سایت موفق آنقدر ها هم ساده نیست، شما علاوه بر داشتن مهارت ساخت وب سایت باید به مسائل بازاریابی اینترنتی نیز مسلط باشید که بتوانید چگونه برای وب سایت تان ترافیک هدفمند (بازدید کننده) جذب کنید و آن بازدید کنندگان را به مشتریان وفادار تبدیل کنید. به طوری که هر زمان خواستید فروش فوق العاده ایجاد کنید فقط یک ایمیل بفرستید و ببینید چگونه در عرض چند روز وضعیت شما از این رو به آن رو خواهد شد.

 

آموزش طراحی سایت
نکته مهم قبل از شروع پروسه آموزش طراحی سایت

همانطور که گفته شد اگر کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید البته به صورت اصولی، باعث می شود فروش شما با یک سیر صعودی روبه رشد حرکت کند و با سرعت زیادی رقیبانتان را پشت سر بگذارید، اما اگر شما بخواهید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید بدیهی است که ابتدا باید وب سایت داشته باشید در مورد راه اندازی و ساخت وب سایت شرکت های زیادی وجود دارند که با دریافت هزینه برای شما هرآنچه که توقع دارید را مهیا خواهند کرد. که اگر شما برای انجام طراحی سایت با یکی از این شرکت ها قرارداد ببندید اصطلاحا کار را برون سپاری کردید.
درسته که اگر ساخت وب سایت تان را به یکی از شرکت های موجود در اینترنت بسپارید (برون سپاری) نیازمند ورود مستقیم به مسائل فنی نیستید، و آنها تمام کار ها را برای شما انجام می دهند اما در عمل بنابه دلایل متعددی که در پایین ذکر کرده ایم این کار توصیه نمی شود و پیشنهاد ما این است که خودتان آموزش طراحی سایت را یادبگیرید.
حتما مطالعه کنید :  ریسک راه اندازی کسب و کار اینترنتی
۱- محدود شدن دید شما به کسب و کار اینترنتی

متاسفانه شما با محول کردن پروژه خود به یکی از این شرکت ها که تعدادشان از وب سایت ها هم بیشتر است (شوخی) با بسیاری از مسائل فنی مثل هاست، دامنه، سرور، مدیریت محتوا، و … آشنا نمی شود و همین موضوع باعث می شود دید شما نسبت به کسب و کار اینترنتی محدود بماند.
۲- بالا بودن هزینه

هزینه طراحی سایت بالاست، مخصوصا اگر برند شما مطرح باشد یا بخواهید خدمات خاصی را در سایت تان ارائه کنید؛ آن موقع است که باید برای کوچک ترین تغییر در سایت تان به صورت متوالی به حساب آن شرکت پول واریز کنید.
اگر هزینه هایی که برای طراحی سایت یا هزینه هایی که در آینده برای ایجاد تغییر درآن قرار است پرداخت کنید را جمع کنید در دراز مدت خواهید دید که مبلغ موجود یک رقم قابل توجه است، شما این همه پول را بابت کار هایی پرداخت کردید که خودتان می توانستید در زمان کوتاهی انجام دهید! و آن هزینه را می توانستید در جهت توسعه کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید.

تنها مزیت شرکت های طراحی سایت نسبت به شما تجربه آن ها است.

سوال: مگر خود این شرکت ها از روز اول به تمام جنبه های فنی مسلط بودند؟

    کاملا خیر، همانطور که آن ها تجربیات مختلفی را به مرور زمان کسب کردند به چه دلیلی باید بگوییم شما نمی توانید این تجربیات را کسب کنید مگر تفاوت شما با آن ها چیست؟

۳- امکان توجیه نشدن طراح

هرچقدر هم که برای طراح توقع و انتظارات خودتان را توضیح دهید یا حتی اگر هم داخل قرارداد نکات مهم را ذکر کنید باز هم این امکان وجود دارد که بعضی از قسمت ها در طرح اولیه یا طرح نهایی مورد پسندتان نباشد.
۴- زمانبر بودن

کاملا مشخص است که برای ایجاد هر تغییر در سایت تان باید یک هفته گوشی تلفن دست تان باشد و مدام با شرکت مربوطه در تماس باشید تا تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنند، اما شما در نظر بگیرید که اگر خودتان فقط یک ماه را صرف یادگیری و تمرین می کردید می توانستید الآن هر تغییری که در سایت تان نیاز دارید رو اعمال کنید. در واقع شما با آموزش طراحی سایت یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن روی خودتان انجام داده اید.

این روز ها یادگیری طراحی سایت با وجود آموزش های مالتی مدیا (مثل آموزش های ما) یک فرآیند سخت نیست، شما با آموزش های مالتی مدیا می توانید در داخل منزل، محل کار، و … به انجام یادگیری بپردازید و آموزش ببینید و حتی طبق آمار های تازه منتشر شده سطح بازدهی آموزش های مالتی مدیا نسبت به آموزش های سنتی (نشستن در سرکلاس ها) کاملا بیشتر است.
۵- شانس طراح سایت شدن از شما گرفته می شود

اگر شما سفارش ساخت یک وب سایت بدهید در واقع به شما یک ماهی داده اند اما اگر شما آموزش طراحی سایت یاد بگیرید درواقع انگار ماهی گیری یادگرفتید، می توانید به هر تعداد که مایل هستید برای خود یا دیگران وب سایت بسازید و به همین شکل درآمدتان را چندین برابر افزایش دهید.
حتما مطالعه کنید :  برند سازی چیست؟ و چگونه با بودجه کم برندینگ خوبی انجام دهیم؟

شما می توانید به راحتی با شرکت های مختلف قرارداد ببندید و برای آن ها وب سایت طراحی کنید، اما اگر طراحی سایت تان را به شرکت های دیگر واگذار کنید قطعا شانس این موضوع از شما گرفته می شود.
شما با آموزش طراحی سایت یک قرارداد برد برد با خودتان می بندید

پس بهتر نیست بجای آنکه روز ها منتظر باشید و هزینه زیادی صرف کنید، خودتان یادبگیرید و سایت نان را طراحی کنید؟
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ساعت ۱۶:۱۵ توسط داوود داوودی دسته : نظر(0)